Ürün Bulunamadı.

CD/DVD Yazıcı Fiyatları

Teknolojinin her geçen gün ilerlemesi ortaya pek çok popüler ve işlevsel ürünün çıkmasını sağlar. Bunlardan birisi de optik okuyucu ürünlerdir. Optik okuyucular içerisine optik disk konan ürünlerdir. İçeriye konulan disklerin görüntülenebilmesini ve okunabilmesini sağlarlar. Önceki modellerde veri yazma özelliği pek yoktur. Ancak günümüz optik sürücü çeşitlerinde boş olan optik bir diske veri yazmak mümkündür. Optik okuyucular dizüstü bilgisayarlarda, masaüstü bilgisayarlarda ya da mültimedya oynatıcılarda kullanılabilen ürünlerdir. Genel olarak CD / DVD yazıcı şeklinde çeşitleri mevcuttur.  

CD Yazıcı Modelleri

Müzik dosyalarının ya da farklı yazılımların kullanıcıya ulaşmasını sağlamak amacıyla üretilen ürünlerden birisi CD’lerdir. Bu ürünler için de CD-ROM denilen optik okuyucular üretilmiştir. Bu okuyucular sayesinde CD içerisindeki verilere rahatlıkla ulaşılabilir. CD yazıcı olan CD-RW modeller sayesinde boş bir CD’ye kolayca veri yazmak da mümkün hale gelmişte. Bu sayede saklanılmak istenen veriler kolaylıkla saklanabilir. CD yazıcı ürünler her bilgisayar için oldukça önemli olan ürünlerdir. Seçim yapılırken bilgisayarla uyumlu olmalarına dikkat etmek gerekir. 

DVD Yazıcı Modeller

Optik sürücülerin bir diğer çeşidi ise DVD-ROM ürünlerdir. DVD’ler CD’lerin daha gelişmiş halleridir ve hafıza bakımından daha kuvvetlidirler. İlk başlarda film izlemeyi kolaylaştırmak amacıyla üretilseler de zamanla başka formlarda da aktif hale gelmişlerdir. DVD’ler için geliştirilmiş olan DVD-ROM ürünler DVD içindeki veriyi okumaya yararlar. DVD-RW ürünlerse aynı zamanda DVD üzerine veri yazmayı mümkün hale getirirler.