Ürün Bulunamadı.

Şehir Bisikleti Fiyatları

Eski dönemlerden kalma bisiklet tutkusu günümüzde motorlu araçların çoğalması ve artık daha sağlıklı yaşam için yerini şehir içinde rahatlıkla sürülebilen manüel bisikletlere bırakmaya başlamıştır. Şehir bisikletinin birçok modeli vardır. Fiyatları da kalitesi, garanti süresi ve kullanım rahatlığına aynı zamanda bisikletin ağırlığına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bunun dışında bisikletlerin yapıldığı materyal de fiyatı çok etkilemektedir. 

Şehir Bisikleti Seçimi

Bisiklet görüldüğü gibi sadece iki tekerlek ve pedallardan oluşmaz. Bisiklet alırken birçok etkeni göz önünde bulundurmalı ve seçimi ona göre yapmalısınız. Konforlu ve güvenilir olmalıdır. Şehir içinde kullanacağınız şehir bisikleti modellerinin de bir dağ bisikleti kadar dayanıklı olması uzun süre kullanım sağlamaktadır. Aynı zamanda tur bisikleti kadar rahat ve uzun sürüşler için güvenilir olması önemli özelliklerinden biridir. Yarış bisikletleri kadar sağlam olması da senelerce ağır bakımlarının yapılmadan kullanılması demektir. Gece sürüşleri için mutlaka ön ve arka pilli farlar kullanılmalıdır. 

Bisiklet Bakımı Nasıl Olmalı? 

 Bisiklet aldıktan sonra yağmur altında bırakmamalı aynı zamanda yıkanmamalıdır. Bakımı sadece özel spreyleri ile bez yardımıyla olmalı aynı zamanda zincir içi yağları içinde bakım yapılmalıdır. Uzun süre binilmeyecekse mutlaka lastiklerin yere değmeyecek şekilde kuru bir ortamda bulundurulması gerekmektedir. Uzun süre betonda hareketsiz kalan lastikler inecek ve kalitesini düşürecektir. Aynı zamanda lastik seçimi mutlaka şehir içi kullanımları için uygun olmalıdır.