Ürün Bulunamadı.


Tam altın hem yatırımcıların hem de kadınların tercih ettiği ziynet eşyaları arasında yer almaktadır. Kadınlar takı olarak kullanabildiği gibi yatırım amaçlı olarak da tam altın tercih edebilirler. Altın değeri her zaman korunan kıymetli madenler arasında yer alır. Bu nedenle her zaman tercih edilen en güvenli yatırım araçları arasındadır. İleriye dönük uzun vadeli yatırımlar için altın çok eskilerden beri tercih edilmektedir. Kadınlar aksesuar olarak tam altın kolye tercih edebilirler. Düğün, nişan, kına gibi pek çok özel günde hediye olarak tam altın takılabilir. Altının zamandan ve yerden bağımsız bir aksesuar ve yatırım aracıdır. Her daim kıymetli olan ve her özel günde hediye edilebilen özelliğe sahiptirler. Sevdiklerinizi mutlu etmek için onlara tam altın hediye edebilirsiniz. Hediyelere her ne kadar paha biçilemez olsa da tam altın son derece kıymetli bir hediyedir. Yeni doğum çocuklara, sünnet düğünlerinde, doğum günlerinde hatta mezuniyetlerde bile tam altın hediye edebilir sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Takı seçimi olarak da son derece şık ışıl ışıl bir hediye olacaktır. Takılar üretildikleri malzemeye ve kullanılan değer taşlara göre zamanla değer kaybetme eğilimindedir. Bu durumun tam aksine, altından üretilen takılar zaman geçtikçe değer kaybetmezler. Ancak işçiliği çok fazla olan bazı altın bilezik ve bileklik modelleri zamanla değer kaybedebilir. Hem uzun süreli takı hem de yatırım açısından tam altınlar çok uygun bir seçim olacaktır.

Tam Altın ile Cumhuriyet Altını Arasındaki Fark Nedir?

Tam altın yatırım yapmak isteyen kullanıcıların dikkatini çeken ziynet eşyaları arasında yer alır. Cumhuriyet altını ile sıklıkla karıştırılmaktadır. Her iki ziynet eşyası da yatırım amaçlı kullanılabilir. İki altının da ekonomik değerleri birbirlerinden farklıdır. 


Cumhuriyet altını Ata altın olarak da adlandırılır. 22 ayar olan bu altın 7.216 gram gelmektedir ve çapı 22 milimetre uzunluğuna sahiptir. Tam altın ise 30 mm çapında, 22 ayardır. Tam altın kaç gram gelir diye soruyorsanız eğer cumhuriyet altınından daha az gelmektedir. Tam altın 7.016 gram gelmektedir. 


Cumhuriyet altınında, Cumhuriyetin kurulduğu yıl olan 1923 tarihi ve altının basım tarihi yer almaktadır. Tam altının bir tarafında Atatürk resmi ve kenar süslemeleri yer alırken cumhuriyet altınında sadece Atatürk resmi vardır.  


İki altın modelini de yatırım amaçlı alabilirsiniz. Hem cumhuriyet altını hem de tam altının işçilikleri son derece azdır bu nedenle bozdururken kaybınız da o oranla az olacaktır. 

Tam Altın Fiyatları

Tam altın fiyatları farklı yerlerde alım - satım işlemine uğradığı için fiyatları da değişkendir. Altın geçmiş çağlardan beri en değerli madenler arasında yer alır. Değeri hiçbir zaman azalmayan bu madenden üretilen takı ve aksesuarlar da aynı şekilde değerlidir. Tam altın fiyatları gün içerisinde bile farklılık gösterebilir. Akşam saatlerinde daha düşük fiyattan işlem gören altın, sabah ve öğlene doğru piyasadaki hareketliliğin başlamasıyla fiyatta artış gösterir. Eğer daha ucuza altın almak istiyorsanız akşam saatlerini tercih edebilirsiniz. Altının alış ve satış fiyatları birbirinden farklıdır. Eğer aldığınız altını satmak istiyorsanız ve üzerinden çok bir zaman geçmemişse muhtemelen zararına satış gerçekleşecektir. Altın uzun vadede kar getiren bir yatırım aracıdır. Yatırım için satın aldığınız altınları uzun vadede değerlendirmeli ve sabırlı olmalısınız. Altın kurundaki değişiklikler nedeniyle fiyatta oynamalar gerçekleşir. Bu nedenle sizlere sabit bir altın fiyatı sunamıyoruz. Güvenli bir şekilde internet üzerinden altın alışverişi yapmak için her zaman Lazımbana’yı tercih edebilirsiniz.