Tesettür Giyim

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

    Ürün Bulunamadı.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Tesettür Giyim

Tesettür giyim ürünlerinin satış noktalarının kısıtlı olması ve küçük yerleşim yerlerinde tesettür giyim mağazalarının bulunmaması gibi sebeplerden dolayı tesettürlü kadınların internet sitelerinden alışveriş yapma oranı bir hayli artmıştır. Çeşit çeşit ürünü bulunduğu web sitelerinde her yerde satışı olmayan tesettür giyim, hamile giyim ve büyük beden giyim ürünleri sıklıkla satışa sunulmaktadır. Tesettür giyimin tüm parçalarının bulunduğu sitelerde beden ve renk ayrımına göre filtreleme yapmak ve aranan ürünü hızlıca bulmak mümkündür. Tesettur giyim alışverişinde ihtiyaç duyulan ürünler kombin olarak ya da parça parça aratılarak satın alınabilir. İstenen ve ihtiyaç duyulan ürüne karar verildikten sonra marka bazında ürün aramak da mümkün olmaktadır.

Tesettür Giyim Ürünleri Nasıl Olmalıdır?

Tesettür giyimde yer alan ürünler tekstil ürünleridir ve tüm tekstil ürünlerinin taşıması gereken kalite özelliklerini taşımalıdırlar. Ürünün yıkamaya ve kuru temizlemeye dayanıklı olması, mevsim şartlarına uygun olması, kişinin zevklerine ve giyim tarzına hitap etmesi ve elbette diğer tesettur giyim parçaları ile uyum içinde olması beklenir. Tesettür giyimde belirli tarzda ve klasikleşen ürünlerin yanı sıra yeni çıkan ve trend olan ürünlerin de satışları sitelerde yapılmaktadır. Yazlık ya da kışlık parçalarda fark yaratan detaylar ile alışverişinizi hem eğlenceli hale getirebilir hem de tarzınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Tesettür giyim için satın alınan ürünlerde kalite ve modelin yanı sıra fiyat değerlendirmesi de yapılmalıdır. Avantajlı ürünler ve indirim fırsatları değerlendirilerek daha az bütçe ile daha fazla ürün almak mümkündür. Zaman zaman yapılan mevsim sonu veya sezon sonu indirimlerini takip ederek daha önce beğenip sepete attığınız ürünleri indirim gününde satın alabilirsiniz.

Tesettür Giyimde Yer Alan Parçalar Nelerdir?

Tesettur giyim alışverişi yapacak olan kişiler öncelikle bu ürünlerin özel isimlerini bilmeli ve satın alma işlemini bu şekilde yapmalıdır. Tesettür giyimdeki triko, kazak, bluz, etek ve pantolon gibi ürünlerin yanı sıra tesettür kap, ferace, tunik gibi özel ürünler de vardır. Baş örtüsü için kullanılan ürünler eşarp ya da şal adı ile satılırlar. Dış giyim için kaban ve mont tercih etmeyen kadınlar da ferace seçeneklerine göz gezdirebilirler. Tesettür kaplar ise daha çok takım elbiseye benzer şekilde içli ve dışlı modelde tasarlanmıştır. Tesettür kaplar yaz ya da kış kullanılabilmektedir. Feraceler ise genelde yaz ve bahar mevsiminde kullanılan ve ince kumaştan imal edilen uzun dış giyim ürünleridir. Her rengi olan feraceler düz renk ya da karışık renklerde olabilir. İçinde kullanılacak pantolon ya da etek ile uyumlu olan feraceler tesettür giyimin ayrılmaz parçalarından birisidir. Eşarp ve şallar ise kişinin kullanım tercihine bağlı ya da zevkine bağlı olarak değişebilir. Bone ile birlikte kullanılan ince eşarplar ya da kışın kullanıma uygun olan kalın yün şallara kadar çok sayıda seçenek vardır.

Tesettür Giyimde Dikkat Edilecekler

Tesettur giyim alışverişi yaparken alınan ürünlerin kalitesini belirleyen bazı parametrelere dikkat edilmelidir. Ürünün dokunduğu kumaş türü, kumaşın pamuk veya polyester içerip içermediği gibi bilgiler size ürünle ilgili fikir verir. Alışveriş yaparken doğru beden ve numarada ürün almak da önemlidir. Kazak, triko ve tişört gibi ürünlerde standart beden kalıbı kullanılabilirken ferace, kaban ve pardösü için beden ölçüsü kesin olarak bilinmelidir. Kadınlar için bedenler 34, 36, 38,40,42 gibi rakamlar ile ya da xs, s, m, l ya da xl gibi simgeler ile ifade edilirler. Daha büyük bedenler için ise büyük beden tesettür giyim kategorisine bakılmalıdır.