Ürün Bulunamadı.

Ağırlık Sehpası Fiyatları

Spor yapmak herkes için yaşam tarzı haline gelmesi gereken bir eylemdir. Ancak çoğu zaman spor salonuna gitmek veya dışarda spor yapmak için vakit bulunamayabilir. Özellikle de şehir yaşamının yoğun temposunda zaman çok önemlidir. Bu nedenle sporla ilgili vücut geliştirme aletlerini ev ortamının içine girmiştir. Ağırlık sehpası ürünler de bunlardan biridir. Bu ürünler sayesinde evin bir bölümü spor merkezi şeklinde olabilir. Ağırlık çalışmak isteyen ve spor için en uygun ortamın evi olduğunu düşünenler bu ürünlerden fayda sağlayabilirler. 

Ağırlık Sehpalarında Farklı Modeller

Ağırlık sehpaları çok farklı tasarımlara ve işlevlere sahip olabilirler. Genelde basit ve kapsamlı şeklinde iki ana grupta olsalar da belli başlı özellikleriyle birbirlerinden ayrılırlar. Basit fonksiyonlu olan modellerde ayak egzersizleri ve ağırlık çalışmaları rahatlıkla yapılabilirler. Daha kapsamlı ve fonksiyonlu modellerde bel çalışmaları, alt-üst karın çalışmaları, göğüs hareketleri, kol hareketleri, bacak hareketleri, sırt çalışmaları ve bilek çalışmaları yapılabilmektedir.

Her Kişiye Hitap Eden Çeşitler

Ağırlık sehpası genel olarak ağırlık kaldırmaya yönelik antrenmanların yapılabileceği bir tasarımdır. Kişinin spordan beklentisi ve nasıl bir çalışma yapmak istediği seçilecek ağırlık sehpasını etkiler. Ağırlık sehpaları baş ya da ayak tarafından ayarlanabilen modellerdir. Oldukça çok ayar seviyesine sahiptirler ve bu ayar seviyeleri tamamen yapılacak plan spor programıyla ilgilidir. Genelde düz olan ürünlerde ayar seviyesi yer almaz. Ürünün yüksekliği sabit şekildedir. Daha kapsamlı modellerdeyse ayar seviyeleri ve ağırlık rafları mevcuttur. Oldukça sade bir tasarımı olan bu ürünler etkili ve hızlı sonuçlar sağlarlar.