Ürün Bulunamadı.

Tırmanış Kaskı Modelleri ve Fiyatları

Profesyonel veya hobi amaçlı dağcılık sporu ile ilgilenen kişilerin olmazsa olmaz güvenlik tedbirleri arasında kask kullanmak da yer alır. Tırmanış kaskı olası bir düşme hadisesine karşı veya tırmanılan yerden düşebilecek bir taş parçasına karşı kişinin baş güvenliğini sağlamak amacı ile kullanılır.  Başı bütün tehlikelerden koruyacak şekilde sert malzemelerden üretilmiş ve çene altından kafaya sabitlenmeye yarayan kemerleri bulunan başlık şeklinde tasarlanmıştır. Bisiklet kaskları da tırmanış kaskları şeklinde üretilmektedir. 

Bisiklet Kaskı

Bisiklet kaskları da aynen tırmanış kasklarında olduğu gibi olası bir tehlike anında baş ve çevresini koruma altına almaya yarar. Bisiklet kaskı da sert malzemelerden ve çene altında kemer sistemi olan bir tasarımla üretilmiştir. 

Çocuk Bisiklet Kaskı

Bisiklet sürmeyi neredeyse her çocuk sever ve küçük yaşlar da bu spor ile tanışmaya başlarlar.  İlk denemelerde de çokça kazalar atlatılması oldukça mümkün ve doğal bir durumdur. Başlangıç aşamasında ve takibinde herhangi bir kafa tramvası yaşanmaması adına kask kullanımına azami derecede önem verilmelidir. Bu alanda çocukların kafalarına uygun ebat ve onların yaş gruplarına uygun ölçü ve desenler de kasklar üretilmektedir.

Bir Kaskta Bulunması Gereken Özellikler

Bir kasktaki en önemli kriter kafayı çok fazla sıkmaması bu nedenle ayarlanabilir şekilde tasarlanmalıdır. Kişinin başına tam oturacak kalıplarda üretilmelidir bunun içinse bazı şapkalardaki gibi baş çevresi ölçüleri esas alınmalıdır. Daha açık bir ifadeyle bedenli olmalıdır. Hava geçirgenliği iyi olmalıdır.