Grandstream Ip Pbx Ucm6202 Ip Telefon Santrali

20% 28.449,50 ₺

22.673,26 ₺

Ücretsiz Kargo

Stokta Yok

Telefon Santrali  Fiyatları

Telefon santrali genellikle kurumsal firmalar tarafından çoklu hat olduğu durumlarda kullanılan bir iletişim aracıdır. Telefon şebekelerinin yoğun olduğu bölgelerde dağıtımı kolaylaştırmak için kullanılır. Aynı zamanda hatta bekleme olayının çözümlenmesi için melodi ya da daha önceden ayarlanmış yönlendirici tuşlamaların sağlandığı bir alettir. Standart masaüstü telefonların yanı sıra kullanımı biraz daha karışıktır. Tuşlamalar ile telefon bağlanır. Aboneler arasında konuşmayı sağlamak için dijital devrelerin kullanılması gerekir. 

Telefon Santralleri Çalışma Prensibi

Telefon iletişimlerinin en önemli özelliği olan santraller ilk üretildiklerinde manüel olarak çalışırdı fakat gelişen teknoloji ile bu durum direk dijital hale dönmüş ve kolaylık sağlamıştır. Aynı zamanda arama yapmak isteyen kişilerin uzun süre hatta beklediği zamanlarda ortadan zamanla kaybolmuştur. Herhangi bir kesinti yaşatmaz ve sürekli hizmet alınması için gerekli olan tüm donanıma sahiptir.

Telefon Santralleri Nasıl Çalışır? 

Güç tüketimi en az seviyede olan santral aletlerinin aynı zamanda yer tasarrufu sağladığı bilinir. Normal sabit telefon büyüklüğündedir. Kullanımı ve üreticiler için üretilip piyasaya sürülmesi çok hızlı ve kolaydır. Makineyi çalıştırabilmek için ana kart, abone kartı, dış hat kartı, güç devresi ve mikro işlemci ile besleme ünitelerinin olması gerekmektedir. Fakat günümüzde bu materyallerin hepsi aynı anda bir kutu içinde satılmaktadır. Alıcıyı yormaz ve uğraştırmaz. Telefonun çalışması için öncelikle alan tuşlaması yapılmalı ve belirli kodlar ile tanımlamalar yapılmalıdır. Çoklu kullanımlar için her kodun belirli bir hat için dağıtım yapması sağlanmalıdır.