Fritöz

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

0 Ürün Listeleniyor

    Aramnıza uygun ürün bulunamadı. Lütfen yeni bir arama yapınız.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Fritöz

Kızartmalar hiç şüphesiz ki sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Özellikle kızgın yağda kızartılmış olan patatesler ve diğer sebzeler yemeklere muhteşem bir lezzet katar. Bu anlamda en büyük yardımcınız olmaya aday olan farklı marka ve modele sahip fritöz seçenekleri kategorimizde mevcuttur. Mutfakta harikalar yaratmak için kategorimize göz atmanızda fayda var.

Fritöz Mutfak Aletinin Avantajları

Mutfaklarda bulunan elektrikli ev aletlerinden biri olan fritözler, kızgın yağda sebze kızartmaya yarayan aletlerdir. Farklı markaların birbirinden farklı modellerini seçerken neye ihtiyaç duyduğunuzu bilmek de çok önemlidir. İşletmeniz için edineceğiniz büyük boy ve kapasitesi yüksek fritözler kalabalık menüler için etkili olmaktadır. Ancak evinizde kullanmayı düşündüğünüz fritözler kullanımı kolay, pratik ve dekoratif özelliklere sahiptir. Özellikle patates kızartmaları kıtır kıtır olduğu ve eşit oranda piştiği zaman hak ettiği lezzeti vermektedir. Bu anlamda büyük fayda sağlayan bu aletler, tezgahın bir köşesinde şık sunum zevki oluşturmaktadır. Aynı zamanda sebzelerin pişirme süresini kısaltarak hızlı ve pratik kullanım imkanı sunmaktadır.

Buna nazaran zamandan tasarruf sağlamaktadır. Özellikle kalabalık misafirlerinizin geldiği bir günde en büyük yardımcınız olacak ve ocak başında uzun uzun kızartma ile uğraşmanızı engelleyecektir. Normal yollarla gerçekleştirilen kızartma işleminde ankastre setiniz kirlenmekte ve yemekten sonra uzun uğraşlar vermenize sebep olmaktadır. Bu durum tekrar ettiği müddetçe de setiniz zamanla yıpranarak eski estetik görünümünü kaybetmektedir. Ancak fritöz sayesinde kızartma işlemi kapalı bir ortamda gerçekleştiği için mutfağınız tertemiz kalmaktadır.

En bilinen ve en önemli avantajı ise az yağla çok fazla patates kızartma imkanıdır. Bu durumun öncelikle sağlık açısından büyük faydası vardır. Fazla yağda kızaran patates zamanla sağlık sorunlarına ve fazla kilolara yol açmaktadır. Özellikle kaliteli fritözlerde bir çay kaşığı yağ ile kızartma yapabilirsiniz. Buna nazaran yağ masrafı da büyük oranda azalmaktadır. Böylece mutfağınızın bir köşesinde kavanozda bekleyen sağlıksız kızartma yağlarından da kurtulabilirsiniz.

Fritöz Nasıl Kullanılır?

Mutfakta büyük avantajlar sağlayan bu mucize aletin kullanımı da oldukça basittir. Yağ haznesine belirtilen miktarda yağ eklenerek işleme başlanabilir. Belirtilenden fazla miktarda yağ konulduğu taktirde köpürme ve taşmaya sebep olmaktadır. Bu sebeple dikkatli olunmalıdır. Fritöz üzerinde bulunan sebze resimlerine bakarak kızartmak istediğiniz sebzenin ısı göstergesini ayarlayınız. Yağ istenen sıcaklığa ulaştığı zaman sebzeleri sepete boşaltabilirsiniz. Kızarma işlemi sırasında ara ara kontrol etmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise sepeti cihazdan ayırarak sebzelerin iyice süzülmesini sağlayıp servis tabağına alabilirsiniz. Yiyecekleriniz artık servise hazır. Daha sağlıklı kızartmalar için uygun marka ve modellerden bir fritöz edinebilir, lezzetli yemekler pişirmenin zevkini çıkarabilirsiniz.

Fritöz Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fritöz seçiminde ihtiyacınıza uygun olan modeli bulmak gerekmektedir. Öncelikle ısı ayar göstergelerinin yeterli miktarda olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Bu anlamda avantajlı olan ürünler, yiyeceğe göre ayar yaptığı için daha lezzetli yemekler ortaya çıkmaktadır. Bu duruma ek olarak ailedeki kişi sayısına ve mutfakta kullanma durumunuza göre tercih etmek oldukça önemlidir.

Küçük bir aileniz varsa küçük boyutlarda, kapasitesi daha az modelleri tercih etmelisiniz. Bu durum size, zaman, sağlık ve hijyen açısından fayda sağlayacaktır. Geniş bir aileye sahipseniz ya da mutfakta çok fazla vakit geçiriyorsanız büyük boyutlarda bir fritöz işinizi görecektir. Böylece zamandan tasarruf etmenize de olanak tanıyacaktır. İşletme mutfaklarında oldukça büyük boyutlarda ve çelik kaplama fritözler kullanılmalıdır. Bu ürünler dayanıklı ve uzun ömürlü olmasının yanı sıra kapasitesi oldukça yüksektir. Zaten bu gibi mekanlarda küçük boy ürünler iş görmeyecektir.